BURCUNUZU YAKINDAN TANIYIN

Koç burcu
Yaşama başlıca geliş nedeni öncü olmaktır, bir çok şeyi ilk başlatan ve adından söz ettiren olması oldukça önemlidir.Hareketli, konuşkan,iş bitirici ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Çocuksu davranışlara yatkındır , çabuk kızan çabuk barışan , sevgi ile kolaylıkla yönetilen.Kızdırıldığında korkunç öfkeli,,saldırgan fiziksel şiddete yatkın.Erkeklerinde özellikle ateşli silahlara fazlaca ilgi duyma.yüzlerinde yada kafalarında bir iz , leke yada ben taşıma özelliği. Tehlikeli her şeye meraklı, adrenalin delisi..
İş hayatında oldukça hırslı ve yenilikçidir . Aklına koyduğunu gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler, Aşırı çalışkandır.
Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.
Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz eleştiriler onu fazlasıyla kırabilir.
Ailesi ile genelde sorunlu ama koruyucu. Erken evlenme meraklısı ve evliliği yürütmede sorunlu, çabuk bıkma ayrılığa yatkın. sevdiğini aşırı kıskanan ama boş bırakıldığı sevgisiz hissettiği zaman aldatma meyilli, aşık olduğunda olumsuzlukları kaybolur, sevdiği kişiyi yaşam merkezi haline getirir dünya aşkı üzerine kurulmuşcasına partnerini herketen korumaya alır , parasını, zamanını , her şeyini seve seve paylaşır,elindeki tüm imkanı serer aşkının önüne hatta imkanı harici şeyleride yapabilir ve karşılığında tek istediği yoğun sevgidir.
ateşli hastalıklar, tansiyon, havaleye yatkın, migren, sinüzüt sorunları..

Boğa burcu
Yaşama başlıca geliş nedeni dünyayı daha güzel bir hale getirmektir. Aşırı inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker.Kızdığı zaman oldukça inatçı olur ve hiçbir şekilde düşündüklerinden ödün vermez. Otoriteye karşı olan saygısı günü geldiğinde kendisininde otorite olmak istemesinden kaynaklanıyor.Aşırı derece sakinlik, maddecilik, paranın önemini küçük yaşta kavraması ve güçlü enerjisi ile yaşamını kazanmak için seçeceği her alanda başarılı olabilir.

Güzelliğe, lükse ve rahatına düşkündür, güzel resim yapar, sanata müziğe kabiliyetlidir, iyi bir sanatçı olabilir.Küçük yaşlardan itibaren evliliğe meraklıdır ve erken evlilik olabilir. Gönül ilişkilerinde onun için sevgi , ilgi ve saygı çok önemlidir. Tek eşlidir ve genelde sadık bir eş olur. Takı takmaya, hediye almaya ve vermeye bayılır, hayatında her şey kötüye gidebilir ama sevgi iyi gitmelidir, sevgisiz yaşamayacağını düşünür,parayı ve maddesel değerleri sever ve ne olursa olsun bulmaya çalışır, evlerini şatafatlı döşerler ve onlara ait şeyleri başkalarına göstermeye bayılırlar. maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir.
Evine ,yuva kavramına ailesine aşırı bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak ve kopmaz bir bağ vardır ve iyi bir ebeveyndir.
Boyun boğaz , bel ve böbrekler hassastır..kilo eğilimi vardır..

İkizler burcu
Dili, konuşmayı, düşünceyi , aklı simgeleyen merkürün çocukları hızlı konuşabilirler , gevezeliğe yatkındır bazı kelimeleri yanlış söylerler yada kelimeleri yutma görülür.Neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker, fakat  çok  kararsızdır ve sürekli fikir değiştirir. İkizler burcu kişileri pratik, akıllı ve çekicidir. Fakat bir ikizler insanını  anlamak çok zordur.
seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona çok büyük keyif verir ve seyahat ederek rahatlayabilir. Her konuda farklılıktan hoşlanır.
Birden fazla işle aynı anda uğraşabilir,  Kendisine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır.İlgiden çok hoşlanır ve fazlasıyla iyi niyetlidir. Maddi konuda bağımsız olmaktan  kimseye muhtaç olmamaktan ve yardım istememekten hoşlanır.Kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.
Hayal kurmayı çok sever ve daima iyi şartlarda yaşamak  ve çalışmak için uğraşırlar.Sürekli olarak  akıcı ve etkili konuşması ve ikna kabiliyetiyle fazlasıyla dikkat çeker ve iyi bir dosttur. İkili ilişkilerde oldukça fedakar ve iyi bir partnerdirler fakat yinede çift kısmetli olabilir.

Yengeç burcu
Evcimen,sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir. Romantik ve maceraya düşkün olduğunu da söylemek mümkün. Evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır.
Duygusal anlamda oldukça hassastır ve sezgileri kuvvetlidir. Etrafındaki kişilerin ona karşı niyetlerini kolayca fark edebilir.Eleştirildiğinde kolay kırılıp incinebilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet ve şefkat arar.

Cömerttir, fakat savurgan değildir. Tasarruf ve birikim yapmayı fazlasıyla sever. Kendisini güvende hissetmek için maddi anlamda güçlü olmak ister. İkili ilişkilerde partnerine fazlasıyla sadık, fakat aşırı kıskançtır.
Oldukça nazik, dürüst, ağır başlı ve mağrur yapısıyla dikkat çeker. Duygusal yapısı oldukça hassastır. Sevgi , ilgi ve saygı onun için vazgeçilmez temel taşlarıdır. Çözüm bulucu , keskin ve pratik bir zekası vardır. Analiz yeteneği fazlasıyla gelişmiştir.Duygusal yapısı nedeniyle sevdiği zaman tam sever ve kolay kolay vazgeçmez. İlişkilerinde partnerlerine fazlasıyla sadıktır. paraya önem verir, fakat bunun nedeni maddi anlamda kendini güvende hissetme ve yakınlarının zor duruma düşme ihtimaline karşı tedbirli olmak istemesinden kaynaklanır. Yengeç burcu oldukça dürüsttür ve kendisine karşı dürüst olunmasından hoşlanır.Yalandan hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle bir arada bulunmaz.Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür ve en iyi ebebevynler yengeç burcu üyelerinden çıkar.

Aslan burcu
Aslan burcu ılımlı, zeki, sevecen, romantik , iş bitirici ve pratik tavrıyla dikkat çeker. İkili ilişkilerde mükemmel ve aranılan bir partnerdir. Gururlu aslan burcu iltifatlardan ve övgülerden keyif alır. Kolay sinirlenmez fakat sinirlendiğinde kızgınlığı patlama şeklinde cereyan eder o anda yakıp yıkabilir etrafını ortada çok önemli bir sebep yoksa ve ailesi söz konusu değilse Kin tutmaz ve kızgınlığı gelip geçicidir.
Hareketli ve neşeli tavırlarıyla dost ortamlarının aranan ve vazgeçilmez kişilerindendir. Rahatına düşkündür ve lüksü sever. Gezmeyi, eğlenmeyi ve sosyal aktivitelerde bulunmayı çok sever.
Aslan burcu sorumluluk sahibidir ve işlerinde detaycıdır. Emir almaktan hoşlanmaz ve yönetmeyi sever. Çevresini kolaylıkla etkileyebilir ve popüler olur. Çevresiyle oldukça ilgilidir ve merhametli olduğu için de yakınlarının ve dostlarının dertleriyle ilgilenir.
Aslan burcu dostane tavırları ve girişken yapısıyla çok fazla dost edinir. Romantiktir. Birini sevdiği zaman iyi bir aşık olur. Sadıktır. Evlilikten hoşlanır ve evine bağlıdır. Çocuklarına düşkün ve sevecen bir ebeveyn olur.
Aslan burcu iş konusunda fazlasıyla başarılıdır.Cömerttir, fakat her türlü kötü duruma karşı temkinlidir ve malının mülkünün olması ona güven verir.
Kalbi ve üreme organları hassastır.

Başak burcu
Eleştiricidir, hem kendini hem çevresindekileri fazlaca eleştirir. Eğitime önem verirler ve ezber yetenekleri ve çalışma azimleri ile başarılı olabilirler.Sürekli öğrenme isteği duyduklarından, yeniliklere ve bilgiye yetişemeyecekmiş gibi bir huzursuzluk taşıyabilirler.
Aşırı sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür.
Hoş mizacıyla dostları tarafından sevilir ve çok sayıda arkadaşı vardır.Yaşamındaki herkese karşı sorumluluklarını sonuna kadar yerine getirir. Pratik olması nedeniyle olaylara anında müdahale edebilmektedir.
Kolayca incinebilir ve darıldığı kişiyi hemen affedemez. Kindar değildir fakat hemen de unutamaz. Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur.Mükemmelliyetçi’ dir ve ilişkisine sahip çıkar.
karşı cinste nezaket ve kibarlığa da en az temizlik kadar önem verir. Kendisine hayatı hoş bir biçimde sunan şefkatli ve sevecen bir eşle ömrünün sonuna kadar mutlu olabilir. Çocukları sever ve en iyi biçimde eğitir.
Sinir sistemleri, akciğerler ve bağırsaklar hassastır.

Terazi burcu
Oldukça hoş görünümlü , cazibeli, güzel, estetik, yaşam dolu ve uyumlu yapısıyla dikkat çeker. Hoşsohbettir ve insanlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. İyi huyludur ve her tür güzellikten çok keyif alır. Toplum içinde sevilen ve aranan bir dosttur. Karşılıklı güvene önem verir. Dürüsttür ve herkesin öyle olmasını ister.
Güzellik anlayışı çok gelişkin olan terazi burcu üyelerinin kendine has tarzları vardır. Modayı takip etmekten daha çok kendine yakışanı kullanmayı tercih eder. Maddi değerlere önem verir, bir çok güzelliğe ulaşmak için maddi güç bir araçtır.
Rahatlıktan ve keyif yapmaktan hoşlanır , zora gelmeyi sevmez. her şeyin hazır bir şekilde ona sunulmasından çok büyük haz duyar.
Evlilikte aşk gereklidir ve sevip sevilmediği bir ilişkiyi asla devam ettirmez.Sorumsuzluktan hoşlanmayan terazi üyeleri partnerinden sürekli ilgi bekler. Aldatılmadığı sürece sadakate önem verir, aldatılan bir terazi de başka kollarda avunmak isteyebilir.

Akrep burcu
İnatçı, kıskanç, içinde yoğun kızgınlıklar biriktiren, doğa üstü konulara eğilimli, ölüm konusunu sıkça düşünüp kafa yoran. sexe düşkün.
Doğrularından, öğrendiklerinden ve felsefesinden dışarı çıkmamak için direnir, başkalarının düşünceleri ve iddiaları yıldırıcı bile olsa, güvenini kolay kaybetmez, ileri atılır. Bildiğini, ne pahasına olursa olsun uygular.Sonuna kadar güvenilir dost ve acımasız düşman.
Cazibeli, azimli,hırslı,akıllı ve sezgileri kuvvetli yapısıyla dikkat çeker. Hoş bir mizacı vardır, alçak gönüllü ve yumuşak başlı görünmesine karşın bir o kadar da mağrur ve kibirlidir.
Kıskançlık akrep burcunun mizacında vardır. Kendisinden üstün olan ya da sahip olamadığı her şeyi kıskanabilir.
En olumsuz yönlerinden biride şüpheci olmasıdır, Kolay kolay hiç kimseye güvenmez. Her ne kadar mantığıyla hareket etse de içten içe duygusaldır aslında .
Nankör değildir , iyiliği de kötülüğü de unutmaz. İntikam duygusu çok gelişmiştir.
ilişkide öncelikle sevgi ve saygıya önem verir. Fazlasıyla kıskançtır ve eşini aşırı derecede sahiplenir. Eğer eşi saygılı aşk dolu ve arzulu bir yaklaşım içinde olursa akrep burcu eşini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.İlişkisinden emin olmadan çocuk sahibi olma istemez fakat çocuğu olduğunda sorumlulukların bilincinde biraz baskıcı da olsa mükemmel bir ebeveyn olacaktır.
Hasas üreme organı, kalp, tansiyon, boyun boğaz sorunlarına doğuştan yatkın.

Yay burcu
Gülen bir yüz, iyimser, pozitif, kimseleri kolay kolay kırmayan, yardımsever, koruyucu, kültürlü ve Affedicidir. Dürüstlük adına çok açık sözlüdür. Bazen bu açık sözlülük pot kırma sınırlarını aşabilmektedir.
Cömert, felsefeye düşkün,dindar ama aklı ile dini yaşayan , insanları yargılamayan , uzun yolculukları başka kültürleri merak eden yaşamı boyunca mutlaka bir kaç yabancı ülkeye giden, yabancı ülkelerin kültürlerini merak eden ve tanıdıkça büyülenen..yüksek öğrenimde aksamadan ilerleme, eğitim bir dönem yarım kalsa bile zaman içinde eksikliği giderme.
Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda aile ortamı dahi olsa fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur.Dostlarına çok önem verir ve fedakardır.
ilişkisinde öncelikle arkadaşlığa ve dostluğa ve paylaşıma aşırı önem verir.Özgürlüğüne düşkün olan yay burcu üyeleri kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.İlişkilerinde kolay bağlanamaz ve evlilikten ve emir altına girmekten korkar, karşı cinste aradığını bulamadığını anladığında çabucak sıkılıp uzaklaşabilir. Bu nedenle bir yay burcu kişilerini iyice anlamaya çalışmak gerekir. Yay burcu gerçekten severse bağlanır ve o zaman evlenmekten korkmaz.
çocuk sevgisi, iyi ebeveyn olma özelliklerini doğuştan taşıma. ailenin faydalı üyesi..sağlığa gelince hassas karaciğer, çarpmaya vurmaya yatkın özellikle bacak üst kısmı sorun çıkarmaya meyilli, kadınlarda varise yatkınlık..

Oğlak burcu
Aşırı hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.Güçlü olmayı sever ve gücü elde etmek için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi, birikim ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.Çevresindekilere kolay kolay güvenmez ve hem kendi yaşamında hemde yakınları ile alakalı oldukça tutucudur.Maddi konularda aşırı tutumludur bu bazen cimrilik boyutuna varacak derecededir.

sorumluluk sahibi, sözünün eri, belli bir sert görünüşü vardır, sözleri ile yada bir bakışı ile karşısındakilere haddini bildiren mesajlar verir.Yönetme hırsı ile doludur, sözünü dinletir, kendini ezdirmez. sevdiklerine ve yakınlarınada sert davranışlar ve otorite sergileyebilir ama onlara karşı olan sorumluluğunu asla unutmaz, kötü anlarda hemen yanlarındadır, sarar sarmalar yaralarına çare olur.
Kronik bir inadı vardır kolay kırılmaz bu inadı. Güç sahibi olmak çok önemlidir ve ne olursa olsun ulaşır buna.İçinde yanlızlık eğilimi vardır bazen bunalıma sebep olur ama bunuda gizler.
Sevdiğini fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ve kendi kurallarına uymasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle ve ince eleyip sık dokuyarak seçmeye çalışır.
Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir ebeveyn olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici ve baskıcı bir tutum içinde olabilir.
Dişleri, kemikleri sorun çıkarabilir. cilt sorunlarına yatkındır.yaşlandıkça daha iyi ve güzel görünüme sahip olur. geç yaşlanır.

Kova burcu
özgürlüğüne aşırı düşkündür herhangi bir kısıtlama ya da kapatılma hissine karşı isyan eder, evlilikle ilgili farklı düşünceleri olan , imza atma yanlısı olmayan bağımsız kişilik. kendisini kısıtlayan beraberliklerden uzak durmayı tercih eder.Kişilik olarak zordur. İyi niyetli, kafaca uyuştuğu , arkadaş olabildiği ve kendisini anlayan bir partnerle mutlu olabilir. Sevdiği zaman mükemmel bir aşık olacak ve ilişkisini keyifli hale getirmek için elinden geleni yapacaktır.
Araştırmacı ve çok yönlü oluşu zor anlaşılan bir kişilik sergilemesine neden olur. Duygularını kolay kolay belli etmez yinede herkese dostça davrandığından çevresinde aranan, çekici ve fikirlerine önem verilen bir dosttur. Dostluğa çok önem verir ve kendi gibi düşünen insanlarla arkadaşlık etmekten çok keyif alır.
Aile üyelerine ve sevdiklerine son parasını verecek kadar cömerttir.
Ailenin fikirlerine ters düşse’ de ailenin önemini bilen özellikle anne düşkünlüğü. Hızlı düşünen, çağın ilerisinde, modern, kimseye aldırmayan bağımsız davranışlar içinde.
Ayak bilekleri, tansiyon , şeker vb hastalıklara doğuştan yatkın.

Balık burcu
Romantik, şiirsel, duygusal ve romantiktir. Evcimen ve evine bağlı bir yapısı vardır. Kendini evinde huzurlu ve rahat hisseder.
sezgili, rüyaları mesaj verici ve 6. hissi güçlü , çabuk kırılan, kötülükten korkan yardımsever, sanatsal konulara, astroloji , fallar doğa ötesi konulara ilgili, gizli saklı şeyleri bir çok şeyi hisseden ve öğrenen.
iş konusunda pratikliği sayesinde başarılı olur. Kötü niyetli değildir. İnsanlara kolayca güvenir.Dostluklar onun için önemlidir ve dostlarının zor zamanlarında mutlaka yanlarında olur.Kırılgan ve alıngan yapısı ile en küçük bir olay karşısında bile kolaylıkla umutsuzluğa düşebilir.
Aşka önem verir ve duygusal anlamda derin ve hayalci hislere sahiptir. Daima hayalindeki aşka ulaşmak ister. Sevip,sevildiğine inandığı taktirde sadık ve tutkulu bir aşık olacaktır.aşk onun için her şeydir.İlişkisinde fazlasıyla fedakardır. Balık burcu sevdiğini fazlasıyla sahiplenir ve kıskanır.Evliliğe yatkındır. Çocuklarına ve eşine bağlı olur. Ayaklar, bacaklar, akciğerler, bağırsaklar ve sinir sistemi hassas.

Sözcü Gazetesi Resmi Web Sitesi ©2012 - Tüm Hakları Saklıdır, İçerik kopyalanamaz.